Kilka słów o mnie

Zobacz galerie

Gołębie hoduję od dziecka, pasję tą odziedziczyłem po ojcu i dziadku, którzy hodowali amatorsko. Hodowcą jest też mój brat, a w przeszłości też dwóch wujów było czynnymi hodowcami. Do związku należę od 1983r i od tego czasu biorę czynny udział w lotach. Na początku przygody z gołębiami materiał był przypadkowy i wyniki były różne. Na chwilę obecną hodowlę mam opartą na ptakach od:
- Macko-Smolis
- Matusiak Jarosław
- Białowąs HiE
- Wagner M
- Eijerkamp
- Palarski Dominik.

W ostatnim czasie wprowadziłem też do hodowli ptaki od:
- Latawiec Kazimierz
- Robert Lech
- Gebr Stocxk z Belgii
Bazując na obecnym materiale jaki posiadam i wprowadzeniu metody totalnego wdowieństwa osiągam zadowalające mnie wyniki.

 

W roku 2012 do hodowli wprowadziłem kilka ptaków od M.Trzaski z Prudnika który zajoł 8 m. w Polsce w kat GMP 2012. W większości są to wnuki i prawnuki najlepszego gołębia rozplodowego "Brzydala 454". Kolejnym wzmocnieniem 2012 roku są 2 samczyki od Macko -Smolis po jednym z najlepszych ich ptaku rozpłodowym PL-0164-02-2183. Także jesienią od Macko-Smolis 20 młodych po ich wdowcach,które wylatały 7 m. w Polsce w kat GMP 2012 zasilliły mój gołębnik. Na chwilę obecną w moich gołębnikach przebywa około 50 org.od Macko-Smolis.

stat4u